مد یکی از واژه‌هایی است که به گوش همه خورده است. این واژه علی رغم اینکه در علم محاسبات پراستفاده است در دنیای فشن هم کاربرد دارد. حتما شنیده‌اید که وقتی چیزی مرسوم می‌شود از آن با لفظ مد بودن یاد می‌کنند. به عنوان مثال هر ساله لباس و یا رنگ خاصی مد اعلام می‌شود که از آن با لفظ مد سال نام برده می‌شود. به عبارت ساده‌تر هر آن بیش از یکبار تکرار شود مد خوانده خواهد شد. در ریاضیات و محاسبات هم مد کاربرد دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مد و داشبورد مد با شما صحبت کنیم و داشبورد مد را به شما عزیزان معرفی نمائیم.

شاخص مد چیست؟

برای تعریف مد می‌توان گفت: هرآنچه تکرار زیادی در یک مجموعه داده دارد مد است. برای به دست آوردن مد باید دنبال داده‌ای باشیم که بیشترین تکرار را دارد. با مثالی ساده می‌توان گفت: وقتی می‌گوئیم گوشی‌های مدل A30 مد است یعنی بیشتر گوشی‌های مردم مدل A30 بوده است. امکان دارد یک مجموعه در دو داده‌اش تکرار رخ دهد از این رو به آن دو مدی می‌گویند. اما اگر بیش از دو داده در مجموعه داده‌ای تکراری ‌شوند آنگاه چند مدی ایجاد شده است.

داشبورد مد

ما در مجموعه اس‌دیتا داشبورد مد را طوری طراحی کرده‌ایم که در تمام زمینه‌ها پاسخ‌گوی نیاز شما عزیزان است. داشبورد مد اس‌دیتا با تمامی امکانات قابل ارائه خواهد بود. اما سوال اینجاست این داشبورد چه کاربردی دارد؟ برای پاسخ به این سؤال در ادامه مقاله همراه اس‌دیتا بمانید.

کاربرد داشبورد مد

طبیعی است که این داشبورد هم مانند تمامی داشبوردهای موجود در اس‌دیتا بسیار پرکاربرد است. به عنوان مثال برای بررسی‌های اعلام نظرات یا انتخابات با تحلیل انتخاب‌های بیشتر می‌توان نما یا مد جامعه را بدست آورد. در اینجا داشبورد مد بهترین انتخاب است چون علاوه بر سادگی در محاسبه از داده‌های کوچک و بزرگ هم تاثیر نمی‌گیرد. از طرفی داشبورد مد امکان محاسبه داده‌ها اعم از کمی و کیفی را دارا است.

کلام آخر

تیم کارشناسان حرفه‌ای اس‌دیتا با دانشی افزون تمامی داشبوردهای مورد نیاز شما را طراحی کرده و آماده ارائه هستند. برای دریافت داشبورد مد و اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.