محصولات بهداشتی چون با سلامت پوست فرد مصرف‌کننده در ارتباط است باید اصل بوده و به پوست آسیبی وارد نکنند. بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و ضمانت اصالت ندارند. پس بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که از سلامت آن و اصل بودن محصول اطمینان یابید. با وجود کالاهای تقلبی و غیراصل در حال حاضر محصولات بهداشتی تولید داخل کشور از هر حیث مفیدتر هستند. از نظر مقرون به صرفه بودن هم محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شوند گران نخواهند بود.

لوازم بهداشتی

در بین صدها برند خارجی ما هم در کشورمان برندهایی داریم که محصولات مرغوب را به بازار عرضه می‌کنند. اینکه از لفظ مرغوب استفاده می‌شود به علت اصالت، ثبت برند و سابقه درخشان این محصولات خواهد بود. دلیل ارزان‌تر بودن آن هم بخاطر مقایسه با محصولات خارجی ارزان‌تر است چون هزینه گمرکی و موارد این چنینی را شامل نشده است. در بین محصولات مرغوب ایرانی چند نمونه را برایتان آورده‌ایم:

  • پنبه‌ریز

پنبه‌ریز برندی محبوب که ۳۰ سال از تولد آن طی شده است. این برند برای همه نوع پوست اعم از حساس و غیره محصول آماده ارائه دارد.

  • هیدرودرم

برند هیدرودرم یکی از بزرگ‌ترین آزمایشگاه‌های تولید لوازم بهداشتی در خاورمیانه را دارا است. (لابراتوار پارس حیان) محصولات هیدرودرم در ۳۰ مدل متنوع تولید می‌شوند: انواع شامپو، لوسیون، تونر، ضدآفتاب...

  • سینره

این برند که دارای لابراتوار داروهای گیاهی طبیعت زنده است در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. محصولات مراقبت از پوست و موی این برند بسیار شناخته شده و باکیفیت هستند.

  • فولیکا

    فولیکا حدوداً از سال ۱۳۸۶ محصولات خود را وارد بازار کرد. نام آشنای این برند در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی گویای موفقیت آن در زمینه رضایت مشتری و کیفیت محصول است.

انتخاب محصول موفق

در بین محصولاتی که از لحاظ کیفیتی برابر هستند و یا اطلاعات کافی در مورد آن نداریم از چند روش می‌توان محصول بهداشتی مناسب خود را انتخاب کرد.

عمده ما با معرفی و توصیه دوستان خود که از محصول بهداشتی استفاده کرده‌اند و راضی هستند محصول بهداشتی را می‌خریم. در بررسی‌های انجام شده نزدیک به ۵۶ درصد افراد با توصیه دیگران روی به خرید محصول جدید می‌آورند. حتی توصیه‌های پزشکی در انتخاب محصول تا ۱۸ درصد موثر است. گاهی تسترهای تبلیغاتی یا مشاهده کاتالوگ و تبلیغات شبکه‌های مجازی اثرگذار هستند.

 

همانطور که پیش‌تر گفتیم لوازم آرایشی از طریق قاچاق هم وارد می‌شوند. بر اساس اطلاعات منتشر شده ۶۵ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند. از طرفی ۲۵ درصد لوازم بهداشتی تولیدات داخلی است. ناراحت‌کننده‌ترین بخش این آمار مربوط به واردات قانونی است که تنها ۱۰ درصد را شامل خواهد شد.