نوشابه‌های گازدار یکی از پر مصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در دنیا می‌باشد که البته آمار مصرف نوشابه در ایران نسبت به کل دنیا رکورد دار است. بنا به گفته پزشکان این نوشیدنی اگر به صورت مداوم و روزانه مصرف شود، می‌تواند زیان‌های جبران ناپذیری داشته باشد اما اگر مصرف آن به صورت کنترل شده باشد (به عنوان مثال سه الی چهار بار در ماه)، مشکل چندانی برای افراد سالم ایجاد نخواهد کرد. در این مطلب از وب سایت اس دیتا قصد داریم تا به بررسی  آمار مصرف نوشابه در جهان بپردازیم و اطلاعاتی را درباره این موضع در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آمار مصرف نوشابه در جهان:‌

امروزه همه مردم دنیا از نوشابه و نوشیدنی‌های گازدار استفاده می‌کنند و به نوعی این نوشیدنی خوش طعم و شیرین (در عین حال زیان‌بار) به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها شناخته می‌شود. همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از سرمایه‌گذاران در سطح دنیا، در این صنعت فعالیت کنند و سود بسیاری را کسب نمایند. دانستن الگو و آمار مصرف نوشابه در جهان و ایران باعث می‌شود تا تولید کنندگان این نوشیدنی دید بهتری نسبت به بازار داشته باشند و به عبارتی دیگر اطلاعات مناسبی از  اندازه بازار  به دست بیاورند.

قابل ذکر است بر اساس آمار به دست آمده از مراکر مختلف دنیا، ۹ درصد افراد بالای ۱۵ سال در اتحادیه اروپا جزء مصرف کنندگان دائم این نوشیدنی به شمار می‌آیند که البته از نظر پزشکان و سازمان جهانی بهداشت، این آمار زنگ هشداری برای مصرف این نوشیدنی غیر الکی می‌باشد. بر اساس اطلاعات به دست آمده از مراکز اروپایی، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶ درصد افراد بزرگسال ساکن در ۲۷ کشور عضو این اتحادیه ۴ تا ۶ بار در هفته و همچنین ۱۹ درصد دیگر از آن‌ها ۱ تا ۳ بار در هفته از نوشابه استفاده می‌کنند.  بر اساس این آمار میزان مصرف نوشابه در کشورهای اروپایی در میان مردان ۱۲ درصد و در میان زنان ۷ درصد گزارش شده است که این آمار حاکی از آن است که مردان بیشتر از زنان از این نوشیدنی گازدار استفاده می‌کنند. لازم ذکر است که سن نیز در مصرف نوشابه (در کشورهای اروپایی) تاثیرگذار است به صورتی که جوانان با رده سنی 15 تا ۳۰ سال علاقه بسیاری به مصرف نوشابه دارند و میزان این علاقه در سنین بالا (65 تا 85) به زیر 5 درصد کاهش می‌یابد.

در زیر به بررسی بیشترین سرانه مصرف نوشابه در کشورهای مختلف دنیا می‌پردازیم:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اس دیتا مراجعه کنید.