ورزش و تناسب اندام

در این بخش آمار، اطلاعات و داده‌­های بازار مربوط به صنعت ورزش و تناسب اندام، از جمله اطلاعات مربوط به ورزش و فعالیت­‌ها، تندرستی، سلامتی و استخرهای آب معدنی، رویدادهای ورزشی و بازاریابی و ورزش حرفه‌ای مورد بررسی قرار می­‌گیرند.

ورزش حرفه‌­ای امروزه به عنوان کسب و کار میلیارد دلاری شناخته می‌شود و از طریق تعدادی از جریان­‌ها مانند حقوق رسانه­‌ها (تلویزیون)، بلیط فروشی، حمایت مالی، حمایت از محصولات، کالاپردازی و همچنین به عنوان مثال: فروش کالاهای ورزشی مرتبط با ورزش­‌های حرفه‌­ای درآمد کسب می‌کند.

از نظر محبوبیت و رواج کلی، فوتبال، که در اکثر نقاط جهان به این نام شناخته می­‌شود،­ ورزش شماره یک در سراسر جهان است. در حال حاضر همچون گذشته اروپا با درآمد کل سالانه حدود 20 میلیارد یورو بازار برتر این ورزش را در اختیار دارد. همچنین لیگ­‌های موسوم به «پنج بزرگ» حدود 50 درصد از این درآمد را تولید می­‌کنند.

فعالیت بدنی بخش مهمی از زندگی روزانه میلیون­‌ها انسان در سراسر جهان است. از جمله فعالیت­‌های محبوب در فضای باز درایران می­‌توان به کوه­پیمایی، اردو زدن، دوچرخه سواری، دو، پیاده‌روی سریع و ماهیگیری اشاره نمود.