آمار لحظه ای کرونا

مواد شیمیایی و منابع

مواد شیمیایی و منابعبخش مواد شیمیایی و منابع یکی از با نفوذ­ترین صنایع در سراسر جهان است. چرا که بسیاری از صنایع مانند صنعت پلاستیک، صنعت غذا، صنعت خودرو، صنعت شیشه، صنعت ساختمان و صنایع بسیار دیگری نیز به مواد شیمیایی بسیاری وابسته هستند. صنعت مواد شیمیایی و منابع در درجه اول، شامل تمامی مواد معدنی شیمی، مواد شیمی کشاورزی و فرآورده‌­های پتروشیمی می­‌شود. علاوه براین، صنعت پلاستیک و لاستیک و صنعت کاغذ بخشی از این طبقه‌­بندی هستند.

اگر چه داروسازی بسیار به علم شیمی نزدیک است، با این حال، فرآورده­‌های دارویی شاخه‌ای جداگانه در این طبقه‌بندی هستند.

از جمله متداول‌­ترین داده‌­ها در بخش شیمیایی، درآمدهای کل شیمیایی جهانی، درآمد کل صنعت شیمیایی ایران و سایر اطلاعات بازار منطقه‌­ای می­‌باشند.

ارقام مربوط به صنعت پلاستیک و لاستیک نیز در میان آمار برتر شیمیایی قرار دارند. همچنین رتبه بندی شرکت‌های شیمیایی ممتاز، کشورهای برتر در تولید مواد شیمیایی و غیره نیز جزو آمار شیمیایی هستند.

اقتصاد منابع در این طبقه­‌بندی به طور عمده به امور ذخایر، تولید و مصرف – عرضه و تقاضا به ترتیب از مهمترین منابع انرژی، فلزات و مواد معدنی اشاره دارد.

منابع انرژی مانند نفت، گاز و زغال سنگ هنوز هم رکن بنیادی جهان صنعتی ما محسوب می‌­شوند. فلزات و مواد معدنی اغلب تنها انتخاب بسیاری از صنایع، به ویژه بخش فناوری پیشرفته هستند. فلزات گرانبها مانند طلا و نقره در حال حاضر نیز همچون گذشته امور مالی جهان را هدایت می­‌کنند.

بر این اساس، طبقه‌­بندی مواد شیمیایی اطلاعات شایان توجهی را در مورد نفت، گاز، و زغال سنگ، و نیز اطلاعات مربوط به کل صنعت معدن ارائه می‌­دهد. تولید و مصرف نفت در سراسر جهان و درآمد در صنعت معدن جزو برجسته ترین آمارها هستند و همچنین تحولات تاریخی قیمت طلا و نفت نیز در بین این آمار برجسته قرار دارند.