آمار لحظه ای کرونا

مسافرت، گردشگری و مهمانداری

مسافرت، گردشگری و مهمانداریدر این صفحه شما می­‌توانید آمار، حقایق و اطلاعات بازار در مورد موضوعات مسافرت، گردشگری و مهمانداری را پیدا کنید که شامل مواردی از قبیل اطلاعات در مورد رستوران‌­ها، رستوران‌­های زنجیره‌­ای، خدمات غذایی، هتل­‌ها، سفرهای تفریحی و کاری، مقاصد و فعالیت‌­های گردشگری، اردو و کمپینگ، و صنعت دریاگردی کروز می‌­شوند.

آمار مسافرت، گردشگری و مهمانداری

بخش مسافرت و گردشگری به صنعتی با تاثیر اقتصادی (مستقیم، غیر مستقیم و القاء شده) سالانه حدود ۶٫۵ تریلیون دلار در سراسر جهان تبدیل شده­‌است. در سال ۲۰۱۲، تعداد ورودی‌­های بین­‌المللی گردشگری از حد یک میلیاردی برای اولین بار فراتر رفت، که افزایش تقریبا ۵۰ درصدی نسبت به ده سال پیش را نشان می‌دهد. مسافران بین‌المللی از چین، آلمان و ایالات متحده جزو ولخرج‌­ترین گردشگران در سراسر جهان هستند.

هر ساله صنعت هتلداری جهانی تقریبا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی می­‌کند، که یک سوم از این درآمد را می­‌توان به ایالات متحده نسبت داد. برخی از بزرگ‌ترین هتل‌­های زنجیره­‌ای (گروهی) شامل گروه هتل­‌های بین­‌قاره­‌ای، ماریوت اینترنشنال، هتل‌­های زنجیره­‌ای هیلتون در سراسر جهان، هتل­‌های Accor، هتل­‌ها و اقامتگاه­‌های استاروود و گروه هتل‌­های Wyndham هستند. سه شاخص مهم عملکرد هتل عبارتند از: نرخ متوسط روزانه (ADR)، درآمد برای هر اتاق (RevPar) و میزان اشغال اتاق­‌ها.

صنعت مهمانداری و رستوران، صنعتی متنوع و با رقابت‌­پذیری بالاست. رقبای این صنعت عبارتند از: تک ساندویچ فروشی‌­ها، کافی‌­شاپ‌­ها و رستوران‌­ها، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌­های زنجیره­‌ای پیتزا و فست فود و همچنین رستوران­‌های شیک و گران‌قیمت تشریفاتی تجملاتی که انتخاب‌­های متنوع فراوانی را در اختیار مشتری قرار می‌دهند.