Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

مسافرت، گردشگری و مهمانداری

در این صفحه شما می­‌توانید آمار، حقایق و اطلاعات بازار در مورد موضوعات سفر، گردشگری و مهمانداری را پیدا کنید که شامل مواردی از قبیل اطلاعات در مورد رستوران‌­ها، رستوران‌­های زنجیره‌­ای، خدمات غذایی، هتل­‌ها، سفرهای تفریحی و کاری، مقاصد و فعالیت‌­های گردشگری، اردو وکمپینگ، و صنعت دریاگردی کروز می‌­شوند.

بخش مسافرت و گردشگری به صنعتی با تاثیر اقتصادی (مستقیم، غیر مستقیم و القاء شده) سالانه حدود 6.5 تریلیون دلار در سراسر جهان تبدیل شده­‌است. در سال 2012، تعداد ورودی‌­های بین­‌المللی گردشگری از حد یک میلیاردی برای اولین بار فراتر رفت، که افزایش تقریبا 50 درصدی نسبت به ده سال پیش را نشان می‌دهد. مسافران بین‌المللی از چین، آلمان و ایالات متحده جزو ولخرج‌­ترین گردشگران در سراسر جهان هستند.

هر ساله صنعت هتلداری جهانی تقریبا بین 400 تا 500 میلیارد دلار درآمدزایی می­‌کند، که یک سوم از این درآمد را می­توان به ایالات متحده نسبت داد. برخی از بزرگترین هتل‌­های زنجیره­‌ای (گروهی) شامل گروه هتل­‌های بین­‌قاره­‌ای، ماریوت اینترنشنال، هتل‌­های زنجیره­‌ای هیلتون در سراسر جهان، هتل­‌های Accor، هتل­‌ها و اقامتگاه­‌های استاروود و گروه هتل‌­های Wyndham هستند. سه شاخص مهم عملکرد هتل عبارتند از: نرخ متوسط روزانه (ADR)، درآمد برای هر اتاق (RevPar) و میزان اشغال اتاق­ها.

صنعت مهمانداری و رستوران، صنعتی متنوع و با رقابت‌­پذیری بالاست. رقبای این صنعت عبارتند از:  تک ساندویچ فروشی‌­ها، کافی‌­شاپ‌­ها و رستوران‌­ها، قهوه‌خانه‌ها، رستوران­­های زنجیره­‌ای پیتزا و فست فود و همچنین رستوران­‌های شیک و گران‌قیمت تشریفاتی تجملاتی که انتخاب‌­های متنوع فراوانی را در اختیار مشتری قرار می‌­دهند. برآوردها درآمد کلی فروش مواد غذایی و نوشیدنی در ایالات متحده را بیش از 600 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده‌­است. رقبای عمده این صنعت شامل مک دونالدز (بخش خدمات محدود) با بیش از 34 هزار رستوران در سراسر جهان، کافی­‌شاپ­‌های زنجیره‌­ای استارباکس – با بیش از 19 هزار فروشگاه در سراسر جهان – و پیتزا دومینو در بخش زنجیره‌­ای پیتزا می‌­باشند.