آمار لحظه ای کرونا

مالی، بیمه و املاک و مستغلات

امور مالی، بیمه و املاک

عبارت «دنیا با پول اداره می­‌شود» اکنون بیشتر از هر زمان واقعی­‌تر است، چه بخواهیم یا نخواهیم، پول و صنعت مالی بخش اجتناب ناپذیری از زندگی در عصر مدرن است. امور مالی نفس جهان است  که بدون آن، همانگونه که می‌­دانیم زندگی به پایانی طاقت فرسا می‌­رسد. امور مالی، بیمه و املاک و مستغلات ضروریاتی هستند  که ایمنی، امنیت و آسایش ما را به‌­طور قطع تحت تاثیر قرار می‌دهند. اینها جنبه‌هایی از زندگی ما هستند که کمتر به آنها می­‌اندیشیم اما چنانچه رو به پایان می‌­بودند، حفره‌­ای عظیم و آنی به­‌جا می­‌گذاشتند. آن‌ها زمینه مناسبی را ایجاد می­‌کنند که ما زندگی خود را بر آن بنا می­‌کنیم، ابزاری را برای انجام این امر در اختیار ما قرار می­‌دهند، و شبکه ایمنی را برای ما تامین می‌­کنند.

بانکداری و امور مالی بخش عمده­‌ای از حوزه امور مالی را تشکیل می‌­دهد و شامل طیف گسترده‌­ای از موسسات می­‌شود که خدمات کثیری را با هدف رسیدگی به نیازهای مالی مشتریان خود ارائه می‌­دهند که این مشتریان افراد، شرکت‌­ها و یا ارگان‌های دولتی ملی می‌­باشند. بازارهای مالی و نوسانات آن‌ها اساس هر جامعه سرمایه‌­داری و شیوه­‌های متعددی را تشکیل می­‌دهند که تغییرات آن‌ها هر زمان این جامعه موجود باشد زندگی‌­های روزمره ما را تحت تاثیر قرار می‌­دهند.

بیمه یکی دیگر از جنبه­‌های بسیار مهم در صنعت خدمات مالی است. به طور خلاصه، بیمه از انتقال خطر از یک نهاد به نهاد دیگر در ازای پرداخت تشکیل می­‌شود. این خسارت اشکال متعددی را دربرمی­‌گیرد برای هر شکلی از خطر بیمه‌­نامه‌­ای برای پوشش آن خطر وجود دارد. از بیمه عمر و سلامت تا بیمه خودرو، هرگونه خطری که بتوان به‌­طور کمی تعیین کرد را می­‌توان به صورت بالقوه بیمه نمود. صنعت  بیمه بسیار حائز اهمیت است چرا که ازجنبه مالی قدرتمند است و نقش مهمی در بازیابی اقتصادی دارا می‌­باشد.