آمار لحظه ای کرونا

فلزات و الکترونیک

صنایع فلزات و الکترونیک
در این بخش، SDATA مرتبط­‌ترین و به روزترین حقایق مربوط به صنایع فلزات و الکترونیک را ارائه می­‌دهد.
این صنایع طیف گسترده‌ای از بخش­‌ها را تشکیل می‌دهند. از جمله این بخش‌­ها، صنایع فلزات و الکترونیک شامل موارد زیر می باشد:
اتوماسیون، وسایل برقی پزشکی، روشنایی، باتری و همچنین ساخت ماشین آلات، اتومبیل و سایر وسایل نقلیه، نقاله‌ ریل­دار خط راه‌­آهن، کشتی و هواپیما.صنعت فلزات و الکترونیک نقش مهمی در صنعت ساخت تجهیزات حمل و نقل و بخش سازندگی دارد. علاوه بر آن،‌ دهه گذشته شاهد افزایش روز افزون استفاده از فلزات در باتری‌­ها و محصولات الکترونیکی مصرفی از جمله تبلت، تلفن­‌های هوشمند و تلویزیون بود.
با این وجود، در‌حالی که چین در حال افزایش ظرفیت تولید فولاد و آلومینیوم است، ظرفیت­‌های اضافی همچنان پیوسته کانون توجه در مباحث این بخش هستند. امروزه، هبی (Hebei) چین سومین تولید کننده فولاد جهان است، در حالی که چالکو (Chalco) رهبر بازار در صنعت آلومینیوم است.
با در نظر گرفتن بخش الکترونیک، تعدادی از‌ روندها به خوبی این صنعت را مورد پیش­گویی قرار می­‌دهند. با توجه به افزایش آگاهی در‌ مورد تغییرات‌ آب‌و‌هوایی، پیشرانه‌های جایگزین و فنآوری­‌های انتقال قدرت اهمیت بیشتری پیدا می­‌کنند،و درحالی‌که که بسیاری از کشورها شروع به از رده خارج ساختن لامپ­‌های رشته­‌ای می­‌کنند.
فروش چراغ­‌های LED(دیودهای نوری) و OLEDها(دیودهای دارای تابش نور ارگانیک) در حال حاضر بسیار پررونق است. علاوه بر‌ این، افزایش هزینه­‌های نیروی کار‌ در بازارهای نوظهور موجب­ بکارگیری روبات­‌های خدماتی و صنعتی برای حمل محموله­‌ها به ویژه در آسیا ‌و اروپا شده‌است. 

با بهبود تدریجی اقتصاد جهانی تقاضا برای اكثر (ولی نه برای همه) فلزات همراه افزایش پیدا می‌كند، اما با توجه به اینكه فلزات همراه مجموعه‌ای از انواع عناصری هستند كه دارای كاربردهای وسیعی می‌باشند، میزان مصرف هر كدام از این عناصر به پویایی بازارهای نهایی خاص آنها بستگی دارد. علاوه بر این موضوعات خاصی مانند جایگزینی فرصت‌های رشد را از بعضی از این فلزات گرفته است.