آمار لحظه ای
کرونا

فرهنگ و هنر

در این بخش، آمار، اطلاعات و پرونده‌­های مربوط به آمار فرهنگ و هنر ارائه می­‌شود. این داده­‌ها شامل اطلاعات جامع در مورد موضوعاتی مانند بازار جهانی هنر (مانند حراجی­‌های هنری)، تئاترها، فیلم­‌های موزیکال و نمایش‌ها، موزه­‌ها و کتابخانه‌ها می‌باشد.

در بخش هنر، بسته به نحوه تعریف آن، طیف گسترده‌­ای از فعالیت­‌های انسانی و محصولات آن­‌ها مورد بررسی قرار می­‌گیرند. فرهنگ و هنر از بخش­‌های متعددی با تمرکزهای مختلف تشکیل شده است. یکی از این بخش­‌ها هنرهای تجسمی است که شامل نقاشی، مجسمه­‌سازی، چاپ­کاری دستی، عکاسی و سایر رسانه­‌های تصویری می‌باشد. از دیدگاهی دیگر، بخش هنرهای نمایشی عبارت است از تئاتر، فیلم، موسیقی، رقص و سایر هنرهای نمایشی. ادبیات و رسانه­‌های تعاملی نیز می­‌توانند بخشی از هنر محسوب شوند.

بسیاری از موزه­‌ها و سایر مؤسسات فرهنگی، تحت نظارت دولت هستند، یا اینکه برخی از آن­‌ها مؤسسات دولتی هستند که بودجه عمومی را دریافت می­‌کنند. بنیادها، موقوفات، کمک­‌های مالی و امانت­‌ها نیز نقش عمده‌­ای در زمینه هنر و فرهنگ دارند. همچنین‌ كتابخانه‌ها را مي‌­توان به عنوان ستون فقرات هنر و فرهنگ مطرح نمود، زيرا فرصت جمع­‌آوری اطلاعات مورد نیاز و خودآموزی در زمينه­‌هاي مورد علاقه اشخاص را فرآهم می­‌سازد.