آمار لحظه ای کرونا

حمل و نقل و تدارکات

حمل‌و‌نقل و تدارکات

در این بخش، SDATA مرتبط‌­ترین و بروزترین اطلاعات مربوط به صنایع حمل‌و‌نقل و تدارکات را ارائه می‌­دهد. امروزه انواع متفاوتی از خدمات حمل‌و‌نقل در سراسر جهان وجود دارد، که بارزترین آن‌ها حمل‌و‌نقل جاده‌­ای و راه­‌آهن و همچنین کشتی‌رانی و هوایی می­‌باشد.

در حالی‌که جمعیت جهان به طور فزاینده­ای در حال ثروتمندشدن و متحرک­‌شدن است، تقاضای جهانی مسافران نیز در بازارهای بالغ و هم در بازارهای نوظهور رو به افزایش است. با وجود تعداد روزافزون دوچرخه، موتور سیکلت، اتوبوس، قطار، هواپیما و حتی کشتی­‌های کروز، مسافرت با خودرو هنوز هم محبوب­‌ترین نوع از انواع سفرهاست.  به موجب محبوبیت خودرو، صنعت خودرو بازگشت قدرتمندی از بحران مالی سال ۲۰۰۸ داشته‌­است؛ از سال ۲۰۱۲، بیش از ۸۰۰ میلیون اتومبیل سواری در سراسر جهان استفاده می­‌شود؛ رقمی که به میزان متوسط ​​حدود ۱۶۵ خودرو مسافربری در هر ۱۰۰۰ نفر معنا می‌شود. تویوتا، جنرال موتورز و VW در رده بزرگ‌ترین تولید­کنندگان خودرو مسافربری در جهان قرار دارند. گروه فولکس واگن همچنین جزو تولیدکنندگان کامیون پیشرو در جهان محسوب می­‌شود، که تنها Daimler آلمان و Dongfeng چین را به دنبال دارد.

از نظر حمل‌و‌نقل محموله، پیش‌­بینی می­‌شود که روابط تجاری بین چین، آمریکای شمالی و اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) تقاضای ترافیک شبکه حمل‌و‌نقل را در سال­‌های آینده افزایش دهند. درحالی‌که حمل‌و‌نقل هوایی اغلب برای انتقال نامه و بسته­‌های پستی، حیوانات و موارد خطرناک استفاده می­‌شود، محموله‌­های حجیم معمولا توسط راه‌آهن، کامیون و کشتی حمل می­‌شوند.  در صنعت تدارکات، حمل‌و‌نقل ترکیبی رایج­‌ترین گزینه برای انتقال کالاهای مصرفی است. حمل‌و‌نقل ترکیبی، ترافیک محموله را تسهیل و تسریع می­‌کند، چراکه محموله‌­ها در کانتینرهایی ارسال می­‌شوند که با تعویض در خودروهای تجاری، راه‌­آهن و یا کشتی­‌های کانتینری حمل می‌­شوند.