آمار لحظه ای کرونا

جامعه

جامعه

جامعه انسانی را می‌­توان به عنوان گروهی از افراد تعریف کرد که درگیر روابط پایدار بین فردی هستند یا یک گروه اجتماعی بزرگ که در یک منطقه جغرافیایی یا اجتماعی مشترک قرار دارد و به طور معمول تابع یک اقتدار سیاسی و انتظارات فرهنگی غالب یکسان می­‌باشد.

مقوله جامعه درSDATA کمی متفاوت از مقوله­‌های دیگر است زیرا به طور مستقیم با یک صنعت یا یک شاخه اقتصادی متمایز ارتباط ندارد. جامعه شامل طیف گسترده­‌ای از مباحث در سراسر صنایع می‌شود، مانند شاخص­‌های کلان اقتصادی به عنوان تولید ناخالص داخلی یا ارقام اشتغال عمومی برای نیروی کار.

علاوه بر این، همه موارد مربوط به جمعیت عمومی یک کشور در این طبقه‌بندی قرار می­‌گیرد. موارد گوناگونی که شامل جمعیت‌شناسی عمومی، آموزش و مذهب، سیاست و دولت می‌شوند.

جامعه در هفت زیر شاخه سازماندهی شده است. همان طور که قبلاً ذکر شد داده­‌هایی در مورد جمعیت‌شناسی وجود دارد که شامل آمار عمومی جمعیت مانند میزان تولد و مرگ‌و‌میر، تعداد ازدواج و طلاق، یا قومیت و سن می‌شوند. همچنین داده­‌هایی درباره ساختار و وضعیت زندگی خانواده‌ها و خانوار­ها را به طور کلی در برمی­‌گیرند.

دومین زیر شاخه اصلی شامل اطلاعات مربوط به توسعه و وضعیت اقتصادی کشورها است. در قسمت داده­‌های کلان اقتصادی و خرد اقتصادی، داده­‌های مربوط به اشتغال، اندوخته­‌ها، درآمد و فقر، هزینه زندگی و موارد دیگر جمع‌آوری شده است.

سیاست و دولت سومین زیر مجموعه اصلی است که کلیه داده­‌ها و آمارهای مربوط به کار و وضعیت دولت مانند هزینه‌ها، برنامه‌های بودجه و بدهی­‌های عمومی را ارائه می­‌دهد. افکار عمومی در مورد مسائل سیاسی و بحث و گفتگو را می توان در این بخش یافت.

چهارمین زیر شاخه در زمینه جرم و اجرای قانون، آموزش، دین و جغرافیا و محیط زیست است.