Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

قبل از راه‌اندازی یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ حتما بخوانید…

هنگامی که تصمیم به راه‌اندازی یک کمپین دیجیتال و اینفلوئنسر مارکتینگ می‌گیرید بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید که بین موارد زیر باید تمایز قائل شوید:اینفلوئنسر (افراد تاثیرگذار)، سلبریتی و صفحات پربازدید؛
شاید به اشتباه هر یک از موارد بالا بعنوان اینفلوئنسر انتخاب شوند ولی برای انجام یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید به نکاتی دقت کنید که حتی می‌تواند در هزینه‌های شما نیز اثرگذار باشد.

 

sdata.ir

۱- درک ارزش اینفلوئنسر (شخص تاثیرگذار)

قبل از هر اقدامی هدف خود را از کمپین مشخص کنید که قصد برندینگ دارید و یا تبلیغات و فروش کالا یا خدمات!
در این صورت شما باید بین افراد مشهور، افراد تاثیرگذار و رسانه پربازدید دست به انتخاب بزنید.

بطوریکه برای هدف ارتقا فروش،صفحات پربازدید در اینستارگرام گزینه اول و اینفلوئنسرها در مرحله دوم بیشترین کمک را به شما می‌کنند؛ولی اگر قصد شما پوزیشن کردن برند است اولین انتخاب را از بین سلبریتی ها داشته باشید که به به وزن برند شما بیافزایند.
بنابراین هر یک از موضوعات فوق و انتخاب دسته‌بندی مناسب نیز بطور حتم در رسیدن به هدف تاثیرگذار هستند.

۲- کدام اینفلوئنسر مناسب شما است و چه کسی اینفلوئنسر و سلبریتی نیست.

همانطور که از ترجمه تحت‌الفظی influencer هم پیداست،اینفلوئنسر به شخصی گفته می‌شود که به علت ویژگی‌های خاصش دنبال‌کنندگان بسیاری دارد و می‌تواند روی آنها تاثیر بگذارد.
ولی عموما هر سلبریتی که دارای تعداد بیشماری فالوور است را اینفلوئنسر نمی‌گویند و عملا دنبال‌کننده‌ها از او تاثیر نمی‌گیرند.

در آخرین دسته نیز افرادی وجود دارند که باتوجه به تعداد زیاد فالوور؛نه اینفلوئنسر هستند و نه سلبریتی.

متاسفانه از این قبیل افراد کم هم نیستند و مثال ساده برای این قبیل افراد،همان کسانی هستند که با ویدئوهای کمدی و یا دابسمش‌گونه فالوورهای زیادی دارند و عملا فالوورهایشان از این شخص تاثیر نمی‌گیرند و صرفا برای پرکردن اوقات فراغت خود اینگونه صفحات را فالوو می‌کنند.

لذا این گزوه از افراد را می‌توان با عنوان صفحات پربازدید دسته بندی کرد و بیشتر یک رسانه‌ تبلیغاتی محسوب می‌شوند.

 

 

۳- جامعه هدف و مخاطبین برند.

از مزایای دیجیتال مارکتینگ سهولت در انتخاب بستر مناسب و جامعه هدف نسبت به حوزه‌های دیگر است.

بدین صورت پس از انتخاب اینکه کدام‌یک از موضوعات اینفلوئنسر،سلبریتی و صفحات پربازدید با کمپین شما همراستا است،

باید بدانید که کدامیک از این سه گروه،دنبال‌کنندگان و فالوورهایی از جنس کالا و خدمات شما را دارند.

برای مثال در کمپین اخیری که از موبایل ایسوس با عنوان سورپرایزمکس ارائه شده بود شما هیچ فرقی بین اینفلوئنسرها و صفحات پربازدید در این تبلیغات نمی‌دید و در تمام موارد یک محتوا در بین صفحات با محتوای ویدئو،عکاسی،هیچ‌هایک (گردشگری) و …می‌دید.

از طرفی نیز تمامی این ۴۰ انتخاب،دارای فالوورهای مشترک بودند و حتی شاید بسیاری از این افراد هیچ‌گونه تاثیرگذاری روی فالوورهای خودشان برای انتخاب و خرید یک محصول تکنولوژی مانند موبایل را نداشتند.

فراموش نکنید از این پس در هنگام مواجه با یک کمپین دیجیتال،حتما بر اساس اهدافی که مد نظر دارید،بین افرادی که رسالت تاثیرگذاری روی مخاطب دارند تفاوت قائل شوید.