صنایع کشاورزی

آمار و اطلاعات در زمینه کشاورزی

صنعت کشاورزی شامل آمار، اطلاعات و داده‌­های بازار در بخش­‌های اصلی مزرعه‌­داری، جنگلداری، و شیلات و کشت آبزیان می‌­باشد.

مزرعه‌­داری یکی از قدیمی‌­ترین مشاغلی است که شامل کشت محصولات و دامداری به طور عمده برای غذا و یا جهت استفاده به عنوان سوخت زیستی می­‌باشد.

 

بخش مزرعه­‌داری آمار و ارقام مربوط به تولید و ارزش تولید را ارائه می­‌دهد و استان­‌های تولیدکننده برتر در سطح ملی را مشخص می­‌نماید.

به علاوه، اطلاعات زیرساختی از جمله قیمت‌­های کالا، سطوح درآمد و تعداد امکانات تولید را شامل می­‌شود، و اطلاعات مربوط به استخدام صنعتی را نشان می‌­دهد.

شیلات بخش صنعتی است که به امور پرورش و کشت ماهی برای تولید غذا و یا فرآوری بیشتر رسیدگی می‌­کند. شیلات بین ماهی­گیری صنعتی و ماهی­گیری تفریحی تمایز قائل می­‌شود. این بخش اطلاعات مربوط به تعداد ماهی‌­های از آب گرفته داخلی، قیمت‌­های سالانه برای گونه­‌های مختلف ماهی، فروش تولیدی و داده­‌های تجاری مربوط به واردات و صادرات عمده را ارائه می­‌دهد.

سومین زیرشاخه بخش اولیه کشاورزی، جنگلداری است که شامل مدیریت جنگل‌­ها به منظور تولید مواد خام و استفاده از چوب به روش زیست­‌پایشی می­‌باشد.